Uzaktan Eğitim ve Çalışma Araçları
Uzaktan eğitim ve çalışma ile ilgili ihtiyaç duyabileceğiniz araçlar ve ipuçları.
eGuide
Üniversite üyelerini bul. (Sadece kampüs içerisinde ya da VPN ile çalışır.)
Microsoft Office
Koç Üniversitesi ve Microsoft Türkiye işbirliğiyle, tüm öğrenciler, idari ve akademik çalışanlar ücretsiz olarak Office 365 platformundan yararlanabiliyor.
KU Trackit
Problemlerin çözümü için istek oluştur.
Kablolu ve Kablosuz Ağ
Rumeli Feneri Kampusü’nde 1500 Mbps kapasiteli, video konferans ve standart Internet servislerinin (WWW, FTP, telnet, e-mail, VPN gibi) verildiği metro internet erişimi bulunmaktadır.
Yazıcıyı Bul
Yazdırma, Koç ID Kart Tanımlama, Mail ile Yazdırma, Cloud & Mobil Print, Kota Kontrolü
Google Drive
Dosya Yedekleme, İndirme ve Paylaşma
KU Software
Fakülte çalışanları ve öğrencilerin kampüsteki yazılımlar hakkında bilgi alması ve ilişkili paketleri indirebilmesi için.
İntihal Araçları
iThenticate – Araştırmacılar ve Öğretim Üyeleri için

Turnitin – Öğrenciler için

Anket Araçları
Qualtrics

Qualtrics, pazar araştırması, müşteri memnuniyeti ve sadakati, ürün ve konsept testleri, çalışan değerlendirmeleri ve web sitesi geri bildirimi için veri toplamak ve analiz etmek için kullanılan bir yazılımdır.

Kodlama Araçları
GitHub

GitHub, kodların bulunduğu, versiyonların kontrolü ve işbirliği yapılabilen bir platformdur. Başkaları ile uzaktan bile birlikte çalışmanızı sağlar.

Referans Yönetim Araçları
Referans Yönetim Araçları, araştırmacıların araştırma projeleri için referans listelerini oluşturmalarına ve yönetmelerine yardımcı olur. Çoğu araç, kaynakçaların hazırlanması için alıntıları belirli formatlarda düzenlemek üzere tasarlanmıştır.
Coğrafi Bilgi Bilimi (CBB) Araçları
Coğrafi Bilgi Sistemleri (GIS) her türlü coğrafi veriyi toplamak, depolamak, kullanmak, analiz etmek, yönetmek ve sunmak için tasarlanmış sistemlerdir.
ORCID ID
Neden ORCID iD’ye İhtiyacınız Var: Akademisyen ve Araştırmacılara Faydaları