iThenticate – Araştırmacılar ve Öğretim Üyeleri için

iThenticate, fakülte araştırmaları, fakülte tarafından hazırlanan makaleler veya ders kitapları, teklifler, ek ders materyalleri ve tezler için içerik orijinalliği sağlamaya yardımcı olan bir intihal tespit yazılımıdır.

Kontrol veri tabanı, akademik veri tabanlarından, akademik dergilerden ve 17 milyardan fazla web sayfasından oluşur.

  • Belgeleri hızlı bir şekilde yükleyin, kontrol edin ve gözden geçirin.
  • Gelecekte yayınlanacak çalışmaları daha önce yayınlanmış çalışmalara karşı kontrol etmek için kuruluşunuz için özel veritabanı oluşturun.
  • İlk kez kullanacaklar içerisinde kullanıcı adı ve tek kullanımlık şifre olan bir e-posta alacaklar. Kullanıcı adı ve tek kullanımlık şifre ile hesaba giriş yaptığınızda yeni bir şifre oluşturmanız gerekir; tek kullanımlık şifre ile ikinci kez giriş yapamazsınız.

Turnitin – Öğrenciler için

Turnitin, akademik doğruluğu destekleyen, derecelendirmeyi ve geri bildirimi kolaylaştıran, intihal caydırıcı ve öğrenci sonuçlarını iyileştiren, internet tabanlı bir intihal tespit hizmetidir.

Öğrencilere kaynaklarla nasıl çalışacaklarını öğretmek için bir araç olarak kullanılabilir. Turnitin Feedback Studio ayrıca değerlendirilme, otomatik yazım ve dilbilgisi incelemesi, belge ek açıklamaları ve geri bildirim ile öğrenci çalışmalarının derecelendirilmesi için araçlar içerir. Öğretim üyeleri de belge yükleyebilir ve kontrol edebilir.

Turnitin Similarity Report, sunulan makalenin metni ile Turnitin veritabanındaki diğer materyaller arasında örtüşmeyi belirtir. Rapor, çalışmada örtüşme olan bölümleri ve örtüşme oranını gösterir.