GitHub

GitHub, kodların bulunduğu, versiyonların kontrolü ve işbirliği yapılabilen bir platformdur. Başkaları ile uzaktan bile birlikte çalışmanızı sağlar. Platformu kullanmaya başlarken oluşturulmuş kılavuz ve başvuru kaynaklarından faydalanabilirsiniz.

  • Tek bir projeyi düzenlemek için genellikle bir depo kullanılır. Depolar, projenizin ihtiyaç duyduğu her şeyi, klasörleri ve dosyaları, görüntüleri, videoları, elektronik tabloları ve veri kümelerini içerebilir.
  • Dallar bir deponun farklı sürümlerinde aynı anda çalışmanın yoludur. Her deponun master adında ana dalı bulunur. Dallar, master yapılmadan önce denemek ve düzenlemeler yapmak için kullanılır.
  • Kodun gözden geçirilmesi talepleri, GitHub’taki işbirliğinin kalbidir. Bir istek açtığınızda, değişikliklerinizi önerir ve birinden katkınızı incelemesini, çekmesini ve dallarında birleştirmelerini istersiniz. Her isteğe Lightweight inceleme araçları eklenir.
  • Readme düzenlemeleri branşını master dal ile birleştirerek bir araya getirebilirsiniz.
  • Her zaman Açık Kaynağa katkıda bulunmayı seçebilirsiniz. Kodlamanın, kullanıcı arayüzü tasarımının, grafik tasarımın, yazmanın veya düzenleme hakkında paylaşılan bir projede başkalarıyla çalışmak, işlerin nasıl yapıldığını açıklamanın yanı sıra diğer insanlardan yardım istemeniz gerektiği anlamına gelir.