Harvard Üniversitesi – Koç Üniversitesi Misafir Öğretim Üyesi Programı Harvard Üniversitesi’ndeki araştırma ziyaretleri için araştırma görevleri bulunan öğretim üyelerini (Dr. Öğretim Üyesi, Doçent veya Profesör) desteklemek için seyahat ve konaklama desteği sağlamaktadır.

Program, Harvard Üniversitesi’nin Orta Doğu Araştırmaları Merkezi (CMES) ile işbirliği içinde yönetilmektedir, bununla birlikte araştırma görevleri bulunan bütün öğretim üyeleri (Dr. Öğretim Üyeleri, Doçentler veya Profesörler) bu program için başvurabilir. Bu program dahilinde, katılımcılar, eğer hazırlıklarını kendileri yaparlarsa, Harvard’da bulunan diğer bölümleri de ziyaret edebilirler.

Harvard Üniversitesi – Koç Üniversitesi Misafir Öğretim Üyesi Programı öncelikli olarak yaz sırasında uzun dönemli ziyaretleri (4 hafta ila 12 hafta) destekler.

Harvard Üniversitesi’ni ziyaret etmek üzere bu programa katılma ile ilgilenen öğretim üyeleri kendi olası ziyaretlerini önce kendi dekanları ile görüşmeli ve onların onayını almalıdırlar. Harvard Üniversitesi – Koç Üniversitesi Misafir Öğretim Üyesi programı başvuruları Ocak ayının sonuna kadar VPAA Ofisine sunulurlar (https://vpaa.ku.edu.tr/ogretim-uyeleri-icin-kaynaklar/).