Öğrenci Toplulukları
Öğrenci toplulukları kampüse kattıkları renk ve çeşitlilik ile Koç Üniversitesi sosyal hayatının vazgeçilmez bir parçasıdır. Bu kapsamda; Etkinlikler ve Gönüllü Projeler Ofisi, Koç Üniversitesi öğrenci toplulukları ile birlikte sosyal ve gönüllü alanlarda kısa ve uzun süreli projeler ve etkinlikler düzenler. Projelerin oluşum, planlama, süreç takibi ve bütçelendirme gibi tüm aşamaları Ofis ile birlikte gerçekleşir. Ofis, gerçekleştirdiği gönüllü projeler aracılığı ile Üniversite’nin dış paydaşları ve sivil toplum kuruluşları ile yakın ilişkiler sürdürürken aynı zamanda yeni girişli öğrenciler için gerçekleştirilen Üniversiteye Uyum Günleri programının da planlamasından ve yönetiminden sorumludur.

 

+ Öğrenci Toplulukları Listesi

Sevgi Gönül Kültür Merkezi
Koç Üniversitesi Rumeli Feneri Kampüsü içinde konumlandırılan ve 2001 yılından günümüze hizmet veren Sevgi Gönül Kültür Merkezi kültür-sanat hayatını hem kampus içinden, hem de okul dışından katılımcılarla buluşturmakta, konserler, tiyatro oyunları, film gösterimleri, resitaller, sergiler, dans performansları ve benzeri birçok etkinliğe ev sahipliği yapmaktadır.

 

+ Sevgi Gönül Kültür Merkezi Web Sitesi

+ Etkinlik Listesi

Work-Study Programı
Koç Üniversitesi öğrencileri Üniversitenin çeşitli birimlerinde ya da öğretim görevlilerimizin yanında yarı zamanlı çalışarak cep harçlığı kazanabilirler. Temel amaç, öğrencilere mali destek imkânı vermek, Üniversiteyi daha iyi tanımalarını, sorumluluk üstlenmelerini ve özgüvenlerini arttırmalarını sağlamaktır.

 

+ Detaylı Bilgi

+ Yaz Dönemi Çalışma Programı

Yemek Hizmetleri
Koç Üniversitesi, öğrencileri ve çalışanlarına ferah mekânlarda, sağlıklı, temiz ve kaliteli yemek olanağı sunar. Kampüs bünyesinde bulunan kafeterya ve yemekhanelerde farklı damak zevklerine uygun seçenekler bulunmaktadır. Bunun yanı sıra, yurt ve fakülte binalarında bulunan atıştırmalık ve soğuk-sıcak içecek otomatlarından 24 saat boyunca yararlanılabilir.

 

+ Kafeteryalar

+ Otomatlar

Engelli Öğrenci Birimi
Bu birimin temel çalışma prensibi; öğrencilerin akademik yaşamlarını eşit ve en etkin biçimde sürdürebilmelerinin önündeki ‘engeller’i belirlemek ve bu engelleri ortadan kaldırarak öğrencilerin akademik, soysal ve kişisel gelişimlerini destekleyici bir kampüs ortamı oluşturacak imkânlar yaratmaktır.

 

+ Detaylı Bilgi

Sağlık Merkezi
Sağlık Merkezi’nde poliklinik hizmetleri Amerikan Hastanesi tarafından organize ediliyor. Sağlık Merkezi’nin Amerikan Hastanesi tarafından oluşturulan yeni tıbbi kadrosunda 6 Hekim, 1 Hemşire, 8 Sağlık Memuru yer alıyor. Sağlık Merkezi’nde çalışan tüm tıbbi kadro kampüsteki nüfusun sağlık ihtiyaçlarına cevap verebilecek düzeyde bilgi ve beceriye sahip, alanında uzman ve deneyimli kişiler olmanın yanında, Amerikan Hastanesi tarafından sürekli ve düzenli olarak hizmet içi eğitim programlarına alınan elemanlardır. Bu organizasyon kapsamında Ana Kampüs ve Batı Yurdu’nda iki Sağlık Merkezi gündüzleri sorumlu hekim, geceleri ise nöbetçi hekim tarafından dönüşümlü olarak poliklinik hizmeti sunuyor.

 

+ Detaylı Bilgi

Rehberlik Servisi (KURES)
Rehberlik Servisinin amacı Koç Üniversitesi öğrencisinin kendini tanıması, sorunlarını nasıl çözeceğini ve ne istediğini bilmesi, çevresine dengeli ve sağlıklı bir düzeyde uyum sağlaması ve toplumda sorumlu bir birey olarak yetişmesi için profesyonel destek vermektir.

KURES temel olarak 2 bölümden oluşur:

1. Psikolojik Danışmanlık Hizmeti
2. Önleyici Çalışmalar (Kişisel Gelişim Seminerleri, Grup Çalışmaları, Atölyeler ve Cinsel Taciz Önleme Çalışmaları)

 

+ Psikolojik Danışmanlık Hizmeti

+ Psikolojik Danışmanlık ve Psikoterapi Merkezi (KUPTEM)

+ Önleyici Çalışmalar

Konaklama Hizmetleri
2019 – 2020 eğitim yılı güz dönemi itibariyle Koç Üniversitesi, Rumeli Feneri Kampüsü yurt binalarında 1.618 kişilik, Batı Kampüs yurt binalarında 1.249 kişilik olmak üzere toplam 2.867 kişilik yatak kapasitesine sahiptir. Rumeli Feneri Kampüsündeki her yurt binası 70 – 80 yatak kapasiteli olup toplam 21 adet yurt binası bulunmaktadır. Yurt binalarında tek, iki, üç ve dört kişilik oda seçenekleri vardır.

Yüksek Lisans öğrencileri, kendilerine tahsis edilen Asistan Lojmanlarında kalabilmektedirler. Asistan Lojmanları Üniversite kampüsüne yaklaşık 3 km mesafede olup toplam 502 kişilik yatak kapasitesi bulunmaktadır.

 

+ Detaylı Bilgi

Ulaşım Hizmetleri
Koç Üniversitesi Rumelifeneri Yolu üzerinde Sarıyer’e araçla 10 dakikalık mesafededir. Ana Kampüs’e ulaşım belediye otobüsü, minibüs ve öğrenci servisleri (shuttle) ile sağlanmaktadır.

 

+ Detaylı Bilgi

Güvenlik
Üniversitemizde hizmet veren Güvenlik Müdürlüğü’nün asli görevleri; öğrencilerin, çalışanların ve kampüsün emniyetini sağlamak, kampüsteki yaşam düzeninin bozulmasını önleyici tedbirler almak, kampüs trafik ve park düzenini sağlamak, hırsızlık sabotaj ve vandalizmi önlemek, bulunan kayıp eşyaların sahiplerine ulaştırılmasını sağlamak, kampüse giriş ve çıkış kontrollerini yapmaktır.

 

+ Detaylı Bilgi

Spor Olanakları
Koç Üniversitesi ana kampüsünde 2.000 izleyicinin oturma imkânına sahip olduğu çok amaçlı bir kapalı spor salonu, 1 adet açık tenis kortu, 1 adet yapay çim futbol sahası, 1 adet kapalı buz pateni pisti bulunmaktadır. 42mx32m ebatlarında olan Spor Salonu’nun içinde ana salonu panoramik açıdan gören 156m uzunluğunda koşu parkuru, squash ve raketbol kortu, aerobik ve dans salonları, fitness salonu, kardio salonu ve masa tenisi bölümü yer alıyor.

Yukarıdakilere ek olarak ana bölümde tenis, basketbol, badminton, voleybol, hentbol gibi tüm salon sporları yapılabilmektedir. Batı Kampüs’te ise yarı olimpik kapalı bir yüzme havuzu, kardio-fitness merkezi, dans stüdyosu ve masa tenisi bulunuyor.

 

+ Detaylı Bilgi

Sınıf Arama
Koç Üniversitesi Rumelifeneri kampüsü ileri teknolojiyle geliştirilmiş pek çok sınıf ve laboratuvara ev sahipliği yapmaktadır. Bu sayfada, bina, kapasite ya da gereksinim duyduğunuz teknolojiye göre sınıfları arayabilirsiniz.

 

+ Sınıf Arama Sayfasına Git >