Qualtrics

Qualtrics, pazar araştırması, müşteri memnuniyeti ve sadakati, ürün ve konsept testleri, çalışan değerlendirmeleri ve web sitesi geri bildirimi için veri toplamak ve analiz etmek için kullanılan bir yazılımdır.

  • Qualtrics, çeşitli dağıtım yöntemlerini kullanarak anketler, geri bildirim ve seçimler yapmanızı sağlar. Ayrıca diğer kullanıcılarla da işbirliği yapabilirsiniz. Qualtrics ISO 27001 sertifikası almıştır ve GDPR uyumludur. Ek olarak, Qualtrics Veri Koruma Etki Değerlendirmesi (DPIA), kişisel veriler dahil tüm verilerinizin kullanımını belgelemektedir.
  • Qualtrics’e giriş yaptığınızda, Projeler sayfası açılacak. Projeler sayfası projelerinizde gezinmenizi, yenilerini oluşturmanızı ve anketle ilgili verilerinizi görüntülemenizi sağlar. Projeler sayfası bir düzenleme aracıdır.
  • Dağıtım süreci boyunca, hedef kitlenizin anketiniz hakkında nasıl bilgilendirileceğine ve ankete nasıl ulaşacağına karar verirsiniz. Bu e-posta, web sayfasına gömülü bağlantı, sosyal medya bağlantısı (ör. Twitter, Facebook) olabilir. Sonuçlar İlk Raporda gösterilir. Çok temel, cevap sayısını, yüzdeleri ve temel istatistikleri bildirir. Ham verilerinize kimlerin erişebileceğine karar verirsiniz veya bir raporu halka açıklayabilirsiniz.
  • Anketin tamamını veya yalnızca bir soruyu kopyalayabilirsiniz. Kaydettiğiniz anketleri, sizinle paylaşılan başkası tarafından oluşturulmuş bir anketi ve kütüphanenizde bulunan anketleri kopyalayabilirsiniz.
  • Anketinizi yerel olarak indirebilir ve kaydedebilirsiniz. Bir yedek kopya için .qsf dosyası olarak dışa aktarabilirsiniz. Anket sonuçlarını ayrıca .csv, SPSS, xml veya html olarak indirebilirsiniz.